Penil Doppler

Penil Doppler Ultrasonografi. Sertleşme problemleri, erkeklerde oldukça yaygın görülen bir cinsel sağlık sorunudur. Sebepleri farklı olmak üzere genç, orta veya ileri her yaş gurubunda görülebilir. Ereksiyon problemlerinin teşhisi ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesi için öncelikle detaylı bir muayene, tetkik ve araştırmalar yapmak gerekmektedir. Bu tetkikler arasında çok önemli yeri olan bir tetkik de penil renkli Doppler ultrasonografi (penil Doppler) incelemesidir. Özellikle sertleşme probleminin peniste yapısal veya damarsal bozukluklara bağlı olup olmadığı bu inceleme ile ortaya konmaktadır. Teşhis netleştikten sonra buna göre tedavi şekline karar verilir.

[bt_highlight]Penil Doppler nedir?[/bt_highlight]

Penil Doppler, daha açık bir ifade ile “penil renkli Doppler ultrasonografi”, ereksiyon problemlerinin nedenini araştırmak için yapılan bir penis ultrasonografi muayenesidir. Bu muayene, bu alanda deneyimli bir radyoloji uzmanı tarafından, renkli Doppler ultrasonografi cihazı ile yapılır. Bilindiği gibi ultrasonografi zararsız ve radyasyon içermeyen bir görüntüleme yöntemidir.

[bt_highlight]Penil Doppler neden yapılmalıdır?[/bt_highlight]

Penisin yapısında kılıfları içerisinde sertleşen kan havuzları ve bunların içinde atar ve toplar damarlar yer almaktadır. Penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesi ile sertleşme probleminin sebebi araştırılır; peniste yapısal bir bozukluk olup olmadığı, özellikle sertleşmeyi sağlayan atar ve toplar damarların yeterli çalışıp çalışmadığı ortaya konur.

[bt_highlight]Penil Doppler nasıl yapılır?[/bt_highlight]

Ereksiyon problemi olan hasta ultrasonografi masasında sırtüstü yatar pozisyonda iken, renkli Doppler ultrasonografi ile penisin tamamı önce yapısal olarak incelenir, sertleşmede ana rolü olan iki taraflı atar damarların çapları ve içindeki kan akım hızları ölçülerek kaydedilir. Sonra, penil Doppler iğnesi diyebileceğimiz çok ince bir iğne kullanılarak (çok ince bir insülin iğnesi) penis orta bölümüne (kan havuzu içerisine), sertleşme oluşturan bir ilaç enjekte edilir.

Enjeksiyon sırasında hastalar çok az ve kısa süreli bir rahatsızlık duyarlar. Penil Doppler yaptıranlar, işlem sonrasında bu iğneden korkularının yersiz olduğunu belirtirler. Bu enjeksiyondan hemen sonra dakikalar içinde hızla sertleşme başlamaktadır ve enjeksiyon sonrası 3., 5., 10., 15. ve 20. dakikalarda renkli Doppler ultrasonografi ile iki taraflı atar damarlar incelenir, damarlardaki çap artışı ve kan akım hızları kaydedilir.

Atar damardaki kan akımı, kalp atımları ile paralel olarak, kalbin kasılma anında pik bir yükseliş yapmakta, kalbin gevşeme döneminde ise azalmaktadır, bu akım hızları canlı olarak renkli Doppler ultrasonografi monitöründe grafik şeklinde izlenir ve ölçümler yapılır. Bu dakikalar içinde peniste gözlenen sertleşme derecesi de kaydedilir.

Penis atar damarındaki kan akım hızının zirve (pik) yaptığı seviye (biz buna PSV diyoruz) sertleşme için gerekli olan atar damar yeterliliğini veya performansını göstermekte, bu hız grafiğinin en dip seviyesi ise (biz buna EDV diyoruz) toplar damar kaçağı olup olmadığını göstermektedir. Atar damar yeterliliği için PSV değerinin en az 35 santimetre/saniye hızına ulaşması, toplar damar kaçağı yoksa EDV değerinin en fazla 3 santimetre/saniye hızına inmesi gereklidir. Pratiğimizde, tamamen normal olan bir peniste, bu süreler içinde tam sertleşme gözlemekte ve PSV; 35-100 cm/sn, EDV; 0 veya 0’ın altındaki hızları (eksi değerler) ölçmekteyiz.

[bt_highlight]Penil Doppler’in zararı var mıdır?[/bt_highlight]

Penil Doppler incelemenin bir zararı yoktur. İnceleme tamamlandıktan yaklaşık yarım saat ile bir saat arasındaki bir sürede penisteki sertleşme normal haline dönmektedir. Ancak Hastalarımızın çok az bir bölümünde (yaklaşık %3 vakada) inceleme sırasında oluşan sertleşmenin uzun sürmesi ve penisin inmemesi sorun olabilmektedir. Bu duruma biz priapizm adını vermekteyiz, aslında böyle bir durum, aynı zamanda, penisteki sertleşme probleminin damarsal sorun kaynaklı olmadığının bir göstergesidir. Bu durumdaki hastalara penis üzerine buz tatbik edilmesi ve boşalması önerilir, buna rağmen 4 saatten fazla devam eden sertliklerde küçük bir iğne müdahalesi ile problem çözülmekte, penis normal haline dönmektedir.

[bt_highlight]Penil Doppler fiyatı nedir?[/bt_highlight]

Penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesi bu alanda deneyimli bir radyoloji uzmanı tarafından yapılması gerekmekte, her radyolog tarafından yapılamamaktadır. Ayrıca incelemenin yapılacağı renkli Doppler ultrasonografi cihazının teknik kapasitesi de önemlidir. Penil Doppler fiyatı, yapılan sağlık kuruluşu, klinik, muayenehane veya hastaneye göre çok geniş bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Örneğin; Türk Tabipleri Birliğinin asgari ücret tarifesinde İstanbul ilinde penil Doppler fiyatı yaklaşık 2000 TL dir. Özel zincir hastanelerde bu ücret birkaç kat artabilmektedir. Penil renkli Doppler ultrasonografi incelemelerinin yapıldığı cihazın kalitesi ve radyoloji doktorunun akademik ünvanı da ücretleri etkilemektedir.

 1. Mehmet F.Bozoğlu diyor ki:

  İyi günler.
  Bendeki problem sertleşme ilgili değil. Sertleşme gerçekleşirken ağrılı olması rahatsızlık veriyor. Bu ağrı ilişki esnasındada devam ediyor. Bu ağrılı sertleşmenin tedavisi için penil doppler gerekiyormu? Gerekiyorsa uygulama şekli nasıl olacak…
  Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  Mehmet F.Bozoğlu

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Penil Doppler gerekmez, ama ağrı kaynağını araştırmak için penil, skrotal ve prostat ultrasonografileri yapılması yararlı bilgiler verecektir. Geçmiş olsun.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Penil renkli Doppler Ultrasonografi yapılıp nedeninin anlaşılması ve buna göre tedavi edilmesi gerekir. Geçmiş olsun.

 2. İsmail diyor ki:

  Zekai hocam merhaba iyi günler 29 yaşındayım yaklaşık 1 yıldır bende cinsel isteksizlik başladı doktora gittim eswt 1000 tedavisi gördüm fayda etmedi başka bir doktora gittim bana sustanon 250 mg iğne yazdı ve lifta 5 kullanmamı önerdi oda fayda vermedi şimdi bana proviron lifta 5 yazmış buda sanki etki etmiyor lifta 5 kullandığımda iyi kullanmadığım da sıkıntı bu nereye kadar devam eder hocam lütfen yardım edin

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. problemin sertleşme sorunu ise öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi yaparak bunun nedenini araştırmak gerekir (bunu ben yapıyorum).
   Eğer sertleşme sorunun yok da, sadece isteksizlik var ise, önce ürolojik hormon tahlillerinin yapılmasını, sonra da psikiyatrist ile görüşmenizi öneririm.
   (Kullandığın ilaçlar hormon ilaçları, benim branşım değil).
   Geçmiş olsun.

 3. Berk diyor ki:

  Hocam merhaba propecia denilen ilacı saçlarım için dr tavsiyesiyle kullandım çok kısa süre. O günden sonra ereksiyonum bozuldu. Elimle uyardığımda penisim yamularak uyarılıyor yani kök kısmı sertleşirken kalan bölge sertleşmiyor haliyle yamuk gözüküyor . Tam ereksiyona geçtiğinden kısa süre elimi çekince inmeye başlıyor. 2 senedir böyle. Ereksiyon ilacı kullansamda bu geçmedi. Spontane ereksiyon olmuyorum. Penil doppler olmalı mıyım?

 4. Mustafa .P diyor ki:

  Hocam Penisimde Damarlar şişiyor ağrı oluyor yaklaşık 1 senedir böyle Hangi doktora gittiysem bilmiyoruz diyur. Penis mondor hastalığı var bende eminim penisimde çok ufalma oldu enine ve boyuna depresyona girdim. Dorsal ven penis mondor hastalığı var Renkli doppler çektir dedi bir DR. 8 sene önce Çektirdim Çeken kişi Yanlış yere iğneyi vurdu tekrar çektirmek istemiyorum Eminim mondor olduğuna Ne yapmam lazım

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Güvenilir şekilde penil renkli Doppler ultrasonografi yaparak ne olduğunu anlarız. Geçmiş olsun.

 5. Suleyman diyor ki:

  Merhaba hocam
  Ağrılı sertleşme sorunu vardi ve doktorum kolsin kullandirarak tedaviyi tamamladı ağrılı sertleşme geçti, ama 4ay olmasina rağmen sertligimde yuzde20 azalma oluştu, bu durumun sorununu nedir

 6. Yavuz Orkan diyor ki:

  Merhaba hocam,

  30 yaşımdayım ve 19 yaşımdan beri sertleşme sorunu yaşıyorum. Bir çok hap kullanmama rağmen bir düzelme olmadı. Hormonlarım da gayet iyi.

  Hatta anjiyo ile damarlara bakıldı fakat damarlarda bir sorun çıkmadı. Acaba yinede penil doppler yaptırmam gerekir mi? Yoksa yaptırdığım anjiyo yeterli midir? (Anjiyo yaptırırken penisim normal haldeydi yani iğne filan yapılmadı)

   • Yavuz Orkannn diyor ki:

    Hocam,

    Daha önce baktırdım fakat o halde hiç doktora baktırmadığım için utanıyorum açıkçası.

    Peki penil doppler iğnesi penisteki damarlara herhangi bir zarar verebilir mi? Veya penisin var olan ereksiyonu zayıflatma riski var mı sonrasında?

     • Yavuz Orkannn diyor ki:

      Bir sorum daha var hocam,

      Penisimde buruşukluk da var sünmüş gibi ve daha koyu bir cilt rengi var uzun yıllardır. Penisteki buruşukluk gider mi ve penis cildi eski görüntüsüne dönebilir mi?

 7. Mehmet mehmet diyor ki:

  Hocam merhabalar ben 25 yaşındayım 3 yıldır sertleşme sorunu yaşıyorum sertlesmeyi çok zor sağlıyorum sagladigim sertlik derecesi yüzde 90 , onuda ne yaparsam yapiyim koruyamiyorum penil doppler sonucu 50 mg papaverin sonrası sistolik diostolik sağda 90/-14 solda 77/-11 teknik sonucu numesans artı olarak izlendi , sonuç bu şekilde normal sorun yok deniyo ama hiç bir şekilde ilişkiye girecek sertliği sağlayamıyorum saglasam koruyamiyorum , 8 seans şok dalga 3 seans p shot yaptırdım biraz etki gördüm ama hala yeterli değil , sabah sertlesmesi bazen var ama düzensiz kalktigimda hemen 15 saniyeye sertleşme kayboluyo , kafamı karıştıran sormak istediğim şu yapılan doppler 5.dakika 10.dakika diye yapılmadı 3-4 dakika bakildi sonra bitti bu doppler doğru yapılan bir doppler mi suphelendim sormak istedim

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Doppler değerlerin normal. Yaşadığın sorun psikolojik kaynaklı olabilir.
   Penil Doppler için ikinci bir inceleme ve görüş istersen bana gelebilirsin.
   Geçmiş olsun.

   • Mehmet mehmet diyor ki:

    Bu degerlerde birisinin venoz kaçak çıkması imkansizmi o yüzden mi kısa tutuldu penil dopler , yani 10.dakikaya 20.dakikaya bakilsaydida -10 lardan +3 lere 5 lere gelmesi imkansız mi

    • Erkin diyor ki:

     Kolay gelsin. Bende sertleşme problemi var sabah ereksiyonları olmuyor. Dokunarak ereksiyon olabiliriyorum ve boşalma sırasında haz hissini alamıyorum

     • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

      Merhaba. Öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesi yaparak sertleşme probleminin nedenini belirlememiz gerekir. Bunun sonucuna göre tedavi planlanır. Geçmiş olsun.

 8. Burhan diyor ki:

  Zekai hocam merhaba bende erken boşalma sorunu var çok anti depresan ilaçları kullandım fayda etmedi acaba peniste damarlarda her hangi bir kaçak olma ihtimali varmıdır hocam penil doopler çektirsem çıkarmı hocam saygılar sunuyorum iyi akşamlar.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. erken boşalma psikolojik bir sorundur. sertleşme problemi yoksa penil renkli Doppler ultrasonografi ile problem görülmez. Geçmiş olsun

 9. Okan diyor ki:

  Hocam merhaba5-6 senedirEreksiyon problemi yaşıyorumYaşım 57 2 3 defa bu hekime gittim ve hiçbiride lpenil dopler den bahsetmedi ve direk şok dalga biraz daha popülerlidi ondanbilgi verdiler fakat fiyatlar bana göre yüksekti
  Sayın hocam şu anda bazı hocalarımı,dan pense ozon terapi ve prp öneriyorlar.Acaba hangisi daha kalıcı ve mantıklıdır.ve tedavinin tespiti açısından penil dopler mutlak yapılması gereken bir tercihmidirhangi i yöntemi başarılı olur.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Penil renkli Doppler ultrasonografi mutlaka ve en önce gerekli olan muayene yöntemidir. Öncelikle sertleşme probleminin sebebini bununla anlamak mümkündür. Yazdığınız tedavi seçenekleri ya tutarsa mantığıyla deneme yanılma işleridir ve çoğunlukla başarısız olur. Penil renkli Doppler ultrasonografi, bu konuda deneyimli ve güvenilir bir radyolog tarafından yapılmalıdır. Bunun sonucuna göre tedavi seçenekleri değerlendirilir. Geçmiş olsun.

 10. Kaya Erdaş diyor ki:

  Hocam ben 3 yıl önce açık prostat amaliyatı oldum 8 ay önce şok dalga tedavisi aldım ama çok az bir uyarma oluyor dediğiniz gibi önce dobler yaptırmak gerekiyormuş bunu sonradan öğreniyoruz. Sonuç olarak tek parçalı protez taktırmak istiyorum dobler de penis serteşirse yinede çubuk takılması şartmı veya başka bir tedavi yöntemi varmı. Saygılarımla

 11. Ronas diyor ki:

  Slm hocam penis boyu sertleşme esnasında 11 cm iken mikro penis sayılırmı. Yada doppler çekmek gerekiyormu mikro penis sayılmaması icin

 12. Mehmet diyor ki:

  Merhaba hocam, yaşım 26 penisimde aşağı yönlü eğrilik var ve sertleşme problemi başladı ve artıyor. Ayaktayken tam sertleşebiliyorum ancak bacaklarımı açınca düşüyor. Ne yapmalıyım tedavisi var mıdır.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi yaparak problemin nedenini anlamalıyız. Buna göre tedavi planlanır. Asistanımı arayarak randevu alabilirsiniz. 05416367055 Geçmiş olsun.

 13. Uğur Y. diyor ki:

  Merhaba hocam. Bundan 6 ay önce mastürbasyon sırasında sert davrandığım için penis gövdesinin bitiminde ucu şişti acile gittim krem verdiler.Sanırım deride ciddi gerilme oldu. Aradan 2 ay geçti kasığımın sağ tarafında lezyon gibi küçük yara oluştu doktor iltihaplanmış ciddi bir durum yok dedi 1 hafta sonra geçti. Şimdi penis erekte haldeyken ağrı yapıyor birde penisin üst gövde kısmında geçmeyen kızarıklık var. Ürologlar bir şey diyemiyor. İnternetten araştırınca kötü sonuçlar görüyorum. Şimdi de cildiyeye gitmeyi düşünüyorum bu konu için. Bu sorun hakkında yorumunuz var mı ? Teşekkürler.

 14. Abdulkadir Atik diyor ki:

  Hocam Hayırlı Geceler diliyorum, 56 yaşındayım 6 yıl önce hipofiz makroadenom ameliyatı oldum on yıldan bu yana ereksiyon zorluğu ve erken boşalma yaşıyorum, üroloji uzm Hocam günlük olarak lifta 5mg ve ayda bir kez sustanon 250 mg reçete etti ama ben etkisini göremiyorum renkli penil dobler önerdi ona göre hareket etmek istiyor ne dersiniz

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Ürolog arkadaş çok doğru demiş, penil renkli Doppler ultrasonografi ile muayene etmemiz gerekir. Geçmiş olsun.

 15. Rıfkı Ergürsel diyor ki:

  Hocam Merhaba
  Sertleşme sorunu , daha doğrusu sertleşme olup boşalmadan çabuk sönmesi sorunu yaşıyorum.
  Cialis , lex gibi ilaçların da hiçbir etkisi olmaması iyice korkuttu ve doktora gittim.
  46 yaşındayım 176 / 72 boy kilo . hipertansiyon ilacı kullanıyorum üroloji doktoru tahlile normal deyince doktorum tansiyon ilacını değiştirip damarları genişleten bir ilaç verdi özellikle ilk zamanlarda daha güçlü ve iyi hissettim. Ama sorunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

  Prolaktin 15 – 18 çıktığı için sorunun bunda olduğunu düşünüp hipofiz mr çekildi ama . normal sınırlarda hipofiz mrg incelemesi. hipofiz glandı 5mm ve normal dendi.

  Damarlardaki problem nedeniyle olabilir mi ?

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Penil renkli Doppler Ultrasonografi muayenesi yapmamız gerekir. Problemin damarsal kaynaklı olup olmadığını anlarız, sonuca göre tedavi edilmelidir. Geçmiş olsun

 16. İrfan diyor ki:

  Hocam iyi günler dilerim, ben 20 yıldır prostat ile ilgili ilaç kullanıyorum, PSA ölçümleri 2.35 civarı seyrediyor. Erken boşaltma sorunum zaten vardı şimdi ereksiyon sıkıntısı çekiyorum ve penis te 35 40 derece sola doğru eğilme oluştu. Bunun renkli dopler ile sorun sasaptanıp tedavisi mümkünmü dür. 64 yaşındayım cinsel isteğim her zaman var fakat bir yıldır sorun yaşıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim saygılar

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. sertleşme probleminizin nedenini anlamak için penil renkli doppler ultrasonografi muayenesi yapmamız gerekir. sonucuna göre tedavi planlanır. sola doğru eğiklik peyronie plağı nedeniyle olabilir. Bunu da penil doppler muayenesinde görüntüleyebiliriz. bana gelebilirsiniz. Geçmiş olsun.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba.
   Öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi muayenesi yaparak sertleşme sorununuzun nedenini ortaya koymalıyız. Bunun sonucuna göre tedavi için yönlendirebiliriz. Geçmiş olsun.

 17. Mustafa diyor ki:

  Hocam merhaba uzun süredir sertleşme ve erken boşalma sorunu yaşamaktayım ilaç desteksiz sertleşme ve birleşme sağlayamıyorum özel hastanede renkli doppler oldum 5.dakikada sağ 27/4 sol 16/3. 15.dakikada ise sağ 50/0cm sol 37/0cm çıktı doktor bey sorun yok ve psikiyatriye görünmemi söyledi sizlerin değerli yorumunuzu merak ediyorum

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Yazdığınız bulgulara göre doktorunuzun yorumuna katılırım, ama Dopplerinizi kendim yapmadan net yorum da yapamıyorum. Geçmiş olsun.

 18. Sinan Yalçın diyor ki:

  Sayın Hocam…65 yaşındayım.14 Yıl önce Robotik Prostatit tedavisi geçirdim.Doktorum damarlara zarar vermediğini söyledi.Ereksiyon problemim ve hafif idrar kaçağı oluyor.Eswt nin faydası olmadı.Şu anda herhangi bir ilaç kullanmıyorum.Zaman zaman ereksiyon olsada yeterli performans yoktur.Normal zamanlarda sıcaklık ve canlanma var.Çok üzülüyorum. Doktrorum PENİL DOPPLER çektirmemi önerdi.Acaba başka öneriniz varmıdır.Ereksiyon problemimiz çözülürmü?
  TELEFONLA ARAMAYINIZ l ü t f e n.Maille cevap verilmesini rica ediyorum…Saygılarımla…

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. penil renkli doppler ultrasonografi yapılması gerekiyor. görüşmüştük. Geçmiş olsun.

 19. Özdemir diyor ki:

  Merhaba Hocam
  Yaklaşık 2 senedir. Ereksiyon problemi yaşıyorum önceleri %80 ereksiyon olurken doktor lifta önerdi. kullanırken kısmen çözüm oldu. Eswt tedavisi yaptırdım hiç faydasını görmedim. Şuan ereksiyon %60 civarı. penil dopplerle sorunum kesin tespit edilebilirmi acaba?

   • Erkin diyor ki:

    Hocam kolay gelsin, bende sertleşme problemi var sabahları ereksiyon olamıyorum ancak dokunarak ereksiyon olabiliriyorum tam sertleşme gerçekleşmiyor boşaldığımda ise haz ve zevk hissi yok tatmin olmuyorum yaşım 20 ve bu sorun 2 sene önce aniden ortaya çıktı
    bunun tedavisi varmı?

    • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

     Merhaba. Öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi incelemesi yaparak sertleşme probleminin nedenini belirlememiz gerekir. Bunun sonucuna göre tedavi planlanır. Geçmiş olsun.

 20. Erkin diyor ki:

  Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim hocam. Bu bahsettiğim zevk ve haz duygusunun tedavisi varmı peki acaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum ancak internetten araştırınca birşey bulamıyorum

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Sadece PSV’ye bakılarak normal denmez, EDV de önemli. Ayrıca ereksiyon derecesi de önemli. Geçmiş olsun.

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Sadece psv’ye bakılarak normal ya da anormal denilemez. O yüzden sorunun cevabı yok. öğrenmek istiyorsan muayeneye gelmelisin. Geçmiş olsun

 21. Orbay Demir diyor ki:

  Merhaba hocam 3 aydir prostat ameliyat oldum sertleşme hiç olmuyor 3 aydır ciallis 5 28 ml gr kullanıyorum hiç faydası olmadı robot cerrahi ameliyat sonra sertleşme olmuyor

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Öncelikle penil renkli Doppler ultrasonografi muayenesi yapmamız gerekir, ben yapıyorum, arayabilirsiniz; 0533 636 70 55 . Bunun sonucuna göre tedaviniz planlanır. Geçmiş olsun.

 22. ZEKERİYA GÜNEY diyor ki:

  SELAM BENİMDE RAHATSIZLIĞIM EREKSİYON HİÇ OLAMAMAK 15 YILDIR ÇEKİYORUM KİMSEYEDE AÇAMADIM BEN MUĞLADAYIM NEREDE TEDAVİ OLABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ MİNNETTAR KALIRIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  • Prof.Dr. Zekai Pekkafalı diyor ki:

   Merhaba. Istanbul’dayım. Gelirseniz teşhis ve tedaviniz için yardımcı olabilirim. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button