İletişimRandevu Al

Kendime ve Hastalarıma Reçetemdir.

Kendime-ve-Hastalarıma-Reçetemdir.-1200x800.jpg

Bana derdinize derman ararken yolunuz düşerek geldiniz. Ben elimden geldiğince, profesyoneli olduğum bilgi, beceri ve deneyimlerimle, sizin derdinizin sebebini araştırıp iyileşmenize katkı sağlamaya çalışsam da, elimizde her derdin dermanı olabilecek sihirli bir değnek ve sınırsız bir güç olmadığından, durumunuza yararı olması niyet ve dileğiyle bu yazıyı paylaşmak istiyorum:

 • Bizim anladığımız ve adlandırdığımız hastalıkların pek çoğu, sizin kaderiniz değildir ve gerçekte bizzat kendi elinizle oluşturursunuz.
 • Bütün hastalık isim etiketlerinin ardında, hastalığın görünen ve gösterebildiğimiz biyoekolojik bir tablosu, çoğu zaman bunun da altında psikososyolojik bir altyapısı ve bunun da temelinde felsefi bir tabanı vardır.
 • Gerçekte, hayatımız Tanrı’nın tercihi olduğu gibi, hastalıklar da çoğu zaman, farkında olduğumuz ya da olamadığımız bir yaşam tarzı ile insanın kendi tercihidir.
 • Biyo-Psiko-Sosyolojik ve evrensel güçlerimiz olmadan yaşam olamayacağı gibi, hastalıkların da doğru teşhis ve tedavisi başarılamaz.
 • Teşhis ve tedavideki asıl doktorunuz, çoğu zaman yine sadece kendiniz olabilirsiniz.
 • Biz tıp profesyonellerine düşen görev ise çoğu zaman; kendinizi bu duruma nasıl getirdiğinizi, yani nasıl kendinizi hasta ettiğinizi ve nasıl bu durumdan kurtulup tedavi edebileceğinizi, anlamaya, anlatmaya ve çözümüne yardımcı olmaya çalışmaktır.
 • Öte yandan, düşünmeliyiz ki; çözümsüz hastalıklar yoktur, henüz çözümünü bulamadığımız hastalıklar vardır; hepimize düşen görev; çözümünü bildiklerimizi uygulamak, henüz bilmediklerimiz için ise, arayış ve dileyiştir.
 • Hastalığınızın adı ne olursa olsun; beraberce, sınırsız evrensel İlim ve Kudret’e müracaat eder, edinebildiğimiz kadarıyla şifa için birlikte çalışırız.
 • Ayrıca; bazen, dert sandığımız bir durum ya da hastalık, yeterince anlayıp kavradığımızda, gerçekte dermanımız bile olabilir.

Bir Yorum Yap

Email adresiniz paylaşılmayacaktır. * işaretli alanlar zorunlu alanlardır.


Kendime ve Hastalarıma Reçetemdir. 1


Kısaca


İlgili klinik branşın gerektirdiği görüntüleme alanındaki iş birliğini, en uygun maliyetle, en üst seviyede yararlılık, zararsızlık, çözüm odaklı inceleme ve tedavi yöntemlerini kullanarak hizmetinize sunmaktayız.
Mail Bülteni


Kliniğimizde olan tüm gelişmelerden haberdar olabilmek için bültenimize abone olabilirsiniz.  Copyright 2023 Prof. Dr. Zekai Pekkafalı Her Hakkı Saklıdır.

  Batıkent Veteriner Vimfay